Citroen Yetkili Servislerine Ceza

Citroen Xara Serisi

Rekabet Kurulu’nun Citroen Yetkili Servislerinden olan Barlas otomotiv`in 42 bayisi hakkında 25 Şubat 2009 tarihinde yürüttüğü soruşturma sonuçlandı. Kurulun websitesinde  yayınlanan duyuruya göre, soruşturma bütününde  bazı Citroen bayilerinin 2007-2008 yıllarında aracların aksesuar dahil yeni araç satış fiyatlarını birlikte belirleyip uyguladıkları tespit edildi.

Ayrıca adı geçen Yetkili Servis ve Bayiilerin satış sonrası yedek parça, bakım ve onarım hizmetlerinde de fiyat tespiti anlaşması yaptıkları sonucuna ulaşıldı. Rekabet Kurulu’nun 23 Eylül 2010 tarihinde aldığı ve bugün tefhim edilen kararı çerçevesinde aşağıda isimleri yer alan 13 bayi için toplam 1 milyon 688 bin 572 lira Danıştay yolu açık olmak üzere idari para cezasına karar verdi.

Söz konusu bayiler şöyle sıralandı:

”Akça Yedek Parça Otomotiv Gıda ve Kimyevi Mad. San. Tic. Ltd. Şti., As Coşkunlar Motorlu Araçlar İnş. Tur. Akaryakıt İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.,Avcılar Av-Car Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti., Bayraktar Otomotiv ve Servis Hizmetleri A.Ş., Bostancıoğlu Motorlu Araçlar Dış Ticaret A.Ş., CTR Otomotiv San. ve Tic. A.Ş., Elmas Motorlu Araçlar San. ve Tic. Ltd. Şti., Gökşenler Oto Sanayi ve Tic. Ltd. Şti., Kar Otomotiv ve Tekstil Tic. Ltd. Şti., Mersa Otomotiv Motorlu Araçlar San. ve Tic. Ltd. Şti., Oksan Otomotiv İç ve Dış Ticaret Sanayi Ltd. Şti., Özdağ Bilişim ve Motorlu Araçlar San. Tic. Ltd. Şti., Ulugöl Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti.”
Bildiride  gerekçeli kararın ilerideki tarihlerde  tebliğ edileceği bildirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*